Otsingud welsh corgi teemalistelt linkidelt
Google Custom Search

neljapäev, 21. veebruar 2008

Wanka Wstanka


„ Kiirustamine on hea ainult kirpe püüdes”. (Slaavi rahvatarkus)

See aasta algas ootamatu üllatusega Poolast - kaua oodatud corgi kutsikas oli sündinud ja ootas Eestimaale toomist.

Aastal 1995 suundus Eestist Poolamaale üks väike corgipoiss. Kasvataja Redlicki sõnul oli Poolas ja Eestis kutsikate müügihinnavahe niivõrd suur, et rahana polnud mõtet seda vastu võtta. Hinnates seda “võõrast verd” oligi vastus valmis. Nii sai kutsikas loovutatud tingimusel, et kui uue koera vastuvõtmiseks aeg küps tuleb pan corgi Eestisse.

Koera võtmine oma ellu pole lihtne otsus. Vahest on selle „õige otsimine ja ootamine“ pikaldane. Samas saaks kõik ka kiirelt ja susserdades ära teha. Kuid siin hindan ma ikka sõprust ja teenet tehes peetakse seda ka meeles. Mingu või aastaid. Õnn koera maailmas pole eesmärk omaette, vaid eluviis mis ei tule kergelt. Elu skorpion Wanka Wstankaga [eesti keeli Jonnipunn] lubab nii mõndagi.
Miks selline nimi? Kasvataja põhjendas seda nii - kutsikas oli ainus kes ellu jäi sellest pesakonnast. Võitlus ellujäämise nimel oli raske. Kõikudes elu ja surma vahel. Nagu jonnipunn.

Horoskoopiline kompass :
„ Hea, kui sa selle koera päris tillukese kutsikana oma hoolde saad, sest see on nii andekas tegelane, et võid ta vaata et lugema ja trummi lööma õpetada! Ta on üksainus energiapall, valmis seda kulutama, millele aga osutatakse. Pealegi võta arvesse - kui sa koolitamisega hiljaks jääd või ta sellest hoopis ilma jätad, muutub ta sõnakuulmatuks ja kurjaks. Nii et sinu valida - kas saad talle parimaks sõbraks või õelaimaks vaenlaseks. Kus juures tee ja aeg armastusest vihkamiseni on Skorpioni-koeral väga lühike, mis aga veelgi ohtlikum - pöördumatu.
Kui arvad, et siiski talle veel midagi jõuga peale suruda saad, koguni füüsilise karistuse hinnaga, siis ole valvas - alandatud Skorpioni-koer on võimeline kätte maksma!
Kes temaga aga õigesti ümber käib, õige graafiku põhjal koolitab, saab enesele kaaslase, kelle kiitmiseks ei jätku sõnu. Ta on su ustavaim kaitsja ja parim koduvalvur. Mõistagi pole see koerteriigi võimas ja keeruline esindaja sobiv kaaslane ei õrnahingelisele vanapreilile ega perele, mille moodustab mitu põlvkonda naisi. Ta vajab maskuliinset juhtimist, ja mõlemad pooled on rahul, kui selleks saab Sõnni, Kaljukitse või Vähi tähtkuju esindaja. Täiesti vale oleks ühendus Amburi või Kaaludega.


Koera vanemateks on väga kaunid ja hea iseloomuga corgid, pärjatud mitmete maade tšempioni tiitlitega. Isa Corgilandia Geronimo [1][nimi kuulsalt punanahalt] “Milin” (ken. Corgilandia Itaaliast/praegune omanik ken. Milisie Poola). Ema Szeptunka Lisiura [1] „Gruszka“ (ken. Lisiura Poolast).
Tuntud corgide kohtunik Leif Herman Wilberg [1][ken. Siggen] iseloomustas seda emast selliselt “Fantastic type, correct size, excellent proportions, very good head and expression, excellent neck, well balanced forequarters and rear, excellent forechest, feet and bone, excellent coat, moves very well both fore and aft.“ ("Fantastilist tüüpi, hea suurus, suurepärased proportsioonid, väga hea pea ja ilme, võrratu kael, väga hästi balanseeritud esi ja tagaosa, suurepärane rind ja luustik, suurepärane karvkate, liigub hästi , korrektne liikumine eest ja tagant." [Tsitaat kasvataja kodulehelt])
Tulevik sel „jonnipunnil“ on anda meie näituste (ja miks ka mitte väljaspool) areenil isaste klassis uut võistlus pinget. Noor tandem Tuudur ja Vanka hakkavad juba sel aastal end tõestama. Üks mõttetera ütleb - südametunnistus on nagu koer, kes käib su kannul ja haugub. Vanamees Reiskal ei ole varsti BISi ringis enam rahu.