Otsingud welsh corgi teemalistelt linkidelt
Google Custom Search

kolmapäev, 27. veebruar 2008

23. – 24. 02. 2008. Rahvusvaheline kõikide tõugude näitus (CACIB) „EURAASIA-2008“. Moskva, Venemaa. Российская Кинологическая Федерация

23. ja 24. veebruaril toimus Moskvas, näituste keskuses „Крокус-Экспо“ Venemaa suurim CACIB näitus „Euraasia 2008“ („Евразия – 2008“). Venemaa Künoloogilise Föderatsiooni (RKF) korraldatud üritusele registreerus üle 11 tuhande koera 226 erinevast tõust, keda hindasid 55 kohtuniku.
Selle aastane „Euraasia“ oli üks osa ülevenemaalise ürituste sarjast „Pereaasta“ („Год семьи“). Korraldati erinevaid teematilisi konkursse, nt. fotonäitus „Koer perekonnas“ jpm.

Esimese „Euraasia“ korraldas RKF 1991 aastal, alates 1996 on näitus rahvusvaheline.
[Allikas : РИА Новости]

Näituste kataloog, kohtunikud ja ringidesse registreerunud koerad.

Meie reis
Sõit algas 21 veebruari pärastlõunal Sadamast B-terminaali eest, kui kõik olid bussi mahutanud oma puurid koerad ja ülejäänud reisikotid, läks sõit lahti.

Esimene huvitavam vaatepilt oli Vene Föderatsiooni piiril, kus nagu harilikult võtsime kõik oma kotid ja marssisime passikontrolli, aga peale seda pakuti meile ka piirivalve poolt väike etendus. Nimelt lasti meie kottidega tutvuma saksa lambakoer, kes oma tööd täie tõsidusega võttis. Töö tehtud pandi kottide vahele ka koerale preemia. Tore oli näha koera, kes oma tööst naudingut tundis.

Edasi järgnes pidev rappumine Venemaa teedel. Hommikukohvi , küll lahustuva aga siiski saime teeäärsest baarist 10 rubla eest (hindade lihtsustamiseks jagame 2-ga ja saame krooni hinna) .

Kell 11.30 kohaliku aja järgi jõudsime hotelli juurde. Esimene pilt oli natuke ehmatav, kahekorruseline kollakas hoone betoonblokkidest aia taga, aed veel kaetud pealt okastraadiga. Aga kui me hotelli sisenesime, avanes väga meeldivad ja hubased ruumid. Meie tuba asus teisel korrusel, vaatega maanteele. Ainuke ebameeldivus oli koertega jalutamine, jalutamiseks sobis veel enam vähem tee teisel poolel olev tühermaa, aga sinna saamine oli probleem. Suurte poriloikude vahel tuli laveerida üle sõidutee, millel oli tihe liiklus. See tingis ka meie otsuse hankida koertele pori ja mustuse vastu kostüümid.

Kuna Hotell oli linnast väljas ja vahemaad Moskvas pole väiksed, siis me ei hakanud linna minema. Nii jäi muljetamiseks bussiaknast nähtav.

Esimesel näituse päev (23. veeb.) langes armeeaasta päevale. Kuna see on siiani täis au sees olev püha, võis ka näitusel näha tooste vabastajatele. Õhkkond näitusel oli siiski sõbralik, juba registreerimise järel sooviti meile edu. Sõbralik õhkkond jätkus ka terve näitusepäeva, peale ringi kutsuti rikkalikult kaetud laua äärde. Ja auhinnale järele minnes öeldi , et korraldajatel on meeldiv meile seda auhinda anda (TP veterani eest sai suure karika , palju suurema kui TP).

Corgidele oli 23 veebruar suures ringis hea päev, kutsikas võitis oma vanused ja Reiska valiti kuue hulka, auhinnalisi kohti on seal ainult kolm ja sinna me seekord ei mahtunud. I rühma võitis aga taaskord corgi ja pärjati üldisel Bestil 3 kohaga.


Teine päev möödus sama rahulikult, kohalikud olid küllaltki väsinud olekuga, koerad näitasid mida suutsid, aga see päev ei olnud corgidele, Reiska sai oma tavapärase TP veterani ja sellega piirdusid head saavutused.

Tagasisõit kulges taaskord rappumise tähe all. Ühte koera tabas ka haigusepuhang, ja kodusõit ei olnud enam nii rahulik. Tallinnasse tagasi jõudsime 25 veebruaril kell 15 paiku.

Tänud reisikorraldajale ja väga toredatele reisikaaslastele. Õnnitleme kõiki kellel seekord hästi läks ja lohutame teisi sellega, et järgmine kord läheb paremini. Ise läheme järgmisel aastal poistega Euraasiale.


Kohtunikud
23.02.08. tõukohtunik : Beata Petkevic (Läti). Rühmakohtnik : Leif-Herman Wilberg (Norra).
24.02.08. Tõukohtunik: Leif-Herman Wilberg (Norra). Rühmakohtnik : Jose Cabral (Portugal).

Näituse tulemused
23.02.2008.
WELSH CORGI CARDIGAN
PI/BM Mandylay´s Ultimately Blue. Kasv. Arja, om. Kivikoski (FIN)
PE/BB Yardican Cardiridge Wappu Wiuhka II. Kasv ja om. Aalto (FIN)
TP beebi/BOB baby Augusta. Kasv. Klado, om. Kubark (RUS)
TP jun/BOB junior Doti Desing Controversia. om. Bogatova (RUS)
TP/BOB Mandylay´s Ultimately Blue. Kasv. Arja, om. Kivikoski (FIN)

WELSH CORGI PEMBROKE
PI/BM Andvol Ya Tvoy Kumir. Kasv. Volkova, om. Gurzenko (RUS)
PE/BB Andvol Koroleva Margo. Kasv ja om. Volkova (RUS)
TP kuts / BOB puppy Andvol Pinkerton. Kasv. Volkova, om. Zuvalova (RUS)
TP jun/BOB junior Andvol Nelissa. Kasv. Volkova, om. Sarkisova (RUS)
TP vet/BOB vet Trafox Royal Enfield. om. Lundava (EST)
TP/BOB Andvol Ya Tvoy Kumir. Kasv. Volkova, om. Gurzenko (RUS)

Rühma võistluses sai esikoha pembroke Andvol Ya Tvoy Kumir, lõunavene lambakoera ja beauceroni ees. BIS ringis (koh. Karl Reisinger, Austria) jäi ta aga kolmandaks [video], olles afganistaani hurda ning inglise cockerspanieli järel. Corgidele päris tubli tulemus, nii tugevas konkurentsis.


24.02.08.
WELSH CORGI CARDIGAN
PI/BM Mandylay´s Ultimately Blue. Kasv. Arja, om. Kivikoski (FIN)
PE/BB Yardican Cardiridge Wappu Wiuhka II. Kasv ja om. Aalto (FIN)
TP beebi/BOB baby Augusta. Kasv. Klado, om. Kubark (RUS)
TP kuts / BOB puppy
Aethwy Irsen. Kasv. Hvatov, om. Rõzkovõ (RUS)
TP jun/BOB junior Doti Desing Controversia. om. Bogatova (RUS)
TP/BOB Mandylay´s Ultimately Blue. Kasv. Arja, om. Kivikoski (FIN)

WELSH CORGI PEMBROKE
PI/BM Annline´s My Ways Chance. Kasv ja om. Sutela (FIN)
PE/BB Dragoncrownprincess To Aethwy. Kasv. , om. Hvatov (RUS)
TP kuts / BOB puppy Andvol Pinkerton. Kasv. Volkova, om. Zuvalova (RUS)
TP jun/BOB junior Andvol Nelissa. Kasv. Volkova, om. Sarkisova (RUS)
TP vet/BOB vet Trafox Royal Enfield. om. Lundava (EST)
TP/BOB Annline´s My Ways Chance. Kasv ja om. Sutela (FIN)


Näituse tulemused koos piltidega Питомник "Лисья Стая" [Евразия - 1][Евразия - 2] ja Pembrokcity.ru/gallery/ "Евразия-2008" - 1 / "Евразия 2008" -2 (vene k.)

Veel näituse pilte corgidest :

Fotod tekstis
Foto 1 : Näituse hall [DSC_0623m]. Autor Anna Kuznetsova,
http://pembrokcity.ru/
Foto 2 : Trafox Royal Enfield [DSC_0466m]. Autor Anna Kuznetsova, http://pembrokcity.ru/